PROGRAM

2021.

Koncerti počinju u 21 sat u crkvi Uznesenja Marijina u Osoru.
Koncert Ansambla LADO održava se na osorskom trgu.
20. 7.

Zbor Hrvatske radiotelevizije
Darija Auguštan, sopran
Martina Gojčeta Silić, mezzosopran
Stjepan Franetović, tenor
Robert Kolar, bariton
Tomislav Fačini, dirigent

Boris Papandopulo:
Hrvatska misa u d-molu, op. 86

22. 7.

Orkestar i solisti Ansambla LADO

Sako leto ima nekaj novoga

25. 7.

Zagrebački kvartet
Ramón Ortega Quero, oboa

Juraj Marko Žerovnik: Novo djelo*
Wolfgang Amadeus Mozart: Kvartet za obou, violinu, violu i violončelo u F-duru, K370/368b
Edvard Grieg: Gudački kvartet u g-molu, op. 27,
br. 1

27. 7.

Cantus Ansambl
Laureat 3. međunarodnog natjecanja „Josip Nochta“
Berislav Šipuš, dirigent

Berislav Šipuš: Novo djelo*
Jacques Ibert: Concertino da camera
Igor Stravinski: Septet
Boris Papandopulo: Komorna simfonija

29. 7.

Zagrebački solisti
Lucija Stilinović, flauta

Frano Parać: Dva stavka za gudače
Carl P. E. Bach: Koncert za flautu i gudače u G-duru
Antonín Dvořák: Serenada za gudače u E-duru,
op. 22

1. 8.

RADOVAN VLATKOVIĆ I PRIJATELJI
Renata Pokupić, mezzosopran
Stefan Milenkovich, violina
Enrico Bronzi, violončelo
Marija Pavlović, klarinet
Radovan Vlatković, rog
Danijel Detoni, klavir

Richard Strauss: Alphorn, op. 15, br. 3
Johannes Brahms: Dvije pjesme, op. 91
Mladen Tarbuk: Novo djelo*
Ernő von Dohnányi: Sekstet, op. 37

3. 8.

RADOVAN VLATKOVIĆ I PRIJATELJI
Renata Pokupić, mezzosopran
Stefan Milenkovich, violina
Enrico Bronzi, violončelo
Marija Pavlović, klarinet
Radovan Vlatković, rog
Danijel Detoni, klavir

Dora Pejačević: Pjesme
Charles Gounod: Le soir
Wolfgang Amadeus Mozart: Arija „Parto, parto“ iz opere La clemenza di Tito, KV 621
Franz Schubert: Der Hirt auf dem Felsen, D965
Krzysztof Penderecki: Sekstet

6. 8.

VOCES8

Program naknadno

8. 8.

Andrey Gugnin, klavir

Davorin Kempf: Melodija (Hommage à Bartók)
Aleksandar Skrjabin: Sonata br. 2, op. 19 i Vers la flamme, op. 72
Petar Iljič Čajkovski: Album za mladež (izbor)
Igor Stravinski / Guido Agosti: Tri stavka iz suite Žar-ptica

10. 8.

Franjo Bilić, čembalo

Rameauov vremeplov
Jean-Philippe Rameau: Pièces de clavecin i Nouvelles suites de pièces de Clavecin (izbor)
György Ligeti: Continuum
Ante Knešaurek: Rondo s kupletima – Kokoš
Alain Louvier: XVIII Étude Pour AgresseursHommage à Machaut
Davor Bobić: Čarobna škrinjica (vremeplov)
Ivana Kiš: Jedan/One, za čembalo i elektroniku

12. 8.

Martina Zadro, sopran
Leon Košavić, bariton
Lana Bradić, klavirska pratnja

Juraj Stahuljak: Dani srca i kajanja, op. 28
Darko Domitrović: Dante Songs*
Maurice Ravel: Don Quichotte à Dulcinée
Henri Duparc: L'invitation au voyage, Le manoir de Rosamonde, Au pays où se fait la guerre i Chanson triste
Giuseppe Verdi: „Madamigella Valéry…“, duet Violette i Germonta iz opere Travijata

14. 8.

Papandopulo kvartet

Tomislav Uhlik: Papandopulijada
Mario Miladin: Novo djelo*
Petar Obradović: Petrichor
Tena Ivana Borić: Slapstick
Gordan Tudor: Scene
Davor Bobić: Choral i Scherzando

17. 8.

Klavirski duo Ivančić / Cikojević

Boris Papandopulo: Horoskop, plesna suita (verzija za dva klavira)
Francis Poulenc: L´embarquement pour Cythère, valse-musette, FP 150, Élégie, FP 168 i Capriccio, FP 155
Darius Milhaud: Scaramouche, suita za dva klavira, op. 165b

19. 8.

Ansambl Dialogos
Katarina Livljanić, glas i umjetničko vodstvo

Barlaam i Jozafat. Buda – kršćanski svetac?

Cijene ulaznica:
100kn (23.7, 6.8, 9.8, 13.8, 16.8)
70kn (26.7, 28.7, 2.8, 4.8, 11.8)
50 kn (učenici, studenti i stanovnici Cresko-lošinjskog arhipelaga)
Besplatan ulaz za djecu ispod 12 godina i stanovnike Osora