Johannes Brahms: Dvije pjesme, op. 91
I. Gestillte Sehnsucht / Utažena čežnja (stihovi: Friedrich Rückert)
II. Geistliches Wiegenlied / Duhovna uspavanka (stihovi: Emanuel Geibel)
Dora Pejačević: Tri dječje pjesme, op. 56 (stihovi: Jovan Jovanović Zmaj)
Majčica moj anđeo
Dijete i baka
Mali Radojica
Dubravko Detoni: Assonance 1, za violončelo i klavir
Moritz Eggert: Iz ciklusa Neue Dichter lieben, za bariton i klavir
Wer mit wem / Tko s kim (stihovi: Simone Borowiak)
Tierchen / Životinjice (stihovi: Elke Schmitter)
Rondeau allemagne (stihovi: Barbara Köhler)
Sprich Scheherazade / Govori Šeherezado (stihovi: Herbert Asmodi)
Juro Tkalčić:
Zvonce s neba, op. 6, br. 4 (Karlo Häusler)
Légende / Legenda, op. 6, br. 1 (stihovi: Elianne Deguingand)
Pluie / Kiša, op. 6, br. 2 (stihovi: Paul Verlaine)
Mladen Tarbuk: Nebo začarano u trave (stihovi: Vesna Parun), za glas, violončelo i klavir - praizvedba
Johannes Brahms: Šest popijevki (arr. David Geringas)
Feldeinsamkeit, op. 86, br. 2
Wie Melodien, op. 105, br. 1
Sapphische Ode, op. 94, br. 4
Wiegenlied, op. 49, br. 4
Liebestreu, op. 3, br. 1
Minnelied, op. 71, br. 5
Anton Stepanovič Arenski: Iz: 6 romanci, op. 38
I. U tišini i mraku tajnovite noći (stihovi: Afanasij Fet)
II. Đurđica (stihovi: Petar Iljič Čajkovski)
III. Ne pali vatru (stihovi: Daniil Rathaus)
Bas-bariton Krešimir Stražanac jedan je od vodećih hrvatskih umjetnika s brojnim međunarodnim uspjesima. Među njima je debi s Berlinskom filharmonijom i Kirillom Petrenkom 2023. na koncertima u Berlinu, Madridu i Barceloni (snimku Europskog koncerta iz bazilike Sagrada Familia emitirale su mnoge svjetske medijske kuće). Posebno se ističe izvedbama rijetko izvođenih opera, uključujući naslovne uloge u premijerama Orfeja G. Ph. Telemenna u Amsterdamu i Barceloni, te Oslobođenja Ruggiera F. Caccini u bečkom Theater an der Wien, gdje je tumačio i Đavla u operi Švanda, gajdaš J. Weinbergera. Njegove snimke nalaze se na više od 20 albuma, a prvi samostalni album lieda objavio je 2024. za Hänssler Classic, uz pijanista Krešimira Starčevića. Taj dvostruki CD-u je prva studijska snimka pjesama hrvatskog skladatelja Blagoja Berse. Album je nominiran za četiri Porina, a osvojio ga je u kategoriji najbolje produkcije.
Danijel Detoni glazbeno je obrazovanje počeo u Zagrebu u klasi Olge Detiček u Glazbenoj školi Vatroslav Lisinski, a nastavio urazredima Lászla Baranyayja i Balázsa Kecskésa na Glazbenom sveučilištu Liszt Ferenc u Budimpešti te Itamara Golana na Konzervatoriju u Parizu. Svoja je znanja stjecao i u radu s renomiranim umjetnicima. Kao solist i komorni glazbenik gostovao je na prestižnim festivalima. Surađivao je s umjetnicima kao što su Katarina Livljanić (kao član ansambla Dialogos), Radovan Vlatković, Ivana Lazar, Kajana Pačko, Boris Brovtsyn, Itamar Golan, Gábor Boldoczki, Krešimir Stražanac, Irvin Venyš, Boris Andrianov, David Aaron Carpenter, Enrico Dindo, te ansamblima poput Zagrebačkog kvarteta saksofona, Budapest Strings, Komornog orkestra UMZE, Komornog orkestra Dušan Skovrani dr.
Rođena u Splitu, Kajana Pačkoveć kao četrnaestogodišnjakinja upisuje studij violončela na Muzičkoj akademijiu Zagrebu u klasi prof. Valtera Dešpalja. Školovanje nastavlja u Berlinu kod prof. Troelsa Svanea i Fransa Helmersona na Visokoj školi Hanns Eislerte na salzburškom Mozarteumu u klasi prof. Clemensa Hagena. Kao svestrana glazbenica, osim solističkih nastupa, njeguje komorno muziciranje, pedagoški rad, suradnju sa skladateljima, organizaciju festivala i dobrotvornih koncerata te stvaranje novih programa. Od 2021. umjetnička je ravnateljica festivala ZAGREBplus Hrvatskog glazbenog zavoda te je inicirala nekoliko dobrotvornih koncerata za obnovu HGZ-a i djecu Ukrajine. Članica je Gewandhaus orkestra u sezoni 2024/2025. Svira violončelo l'école de Pique izrađeno u Parizu 1800. godine.
Ulaznice možete kupiti ovdje.