2000-e

Festival_poster_2000s
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.
2000

8.7.

Zagrebački solisti

Mozart, Stratik, Grieg, Čajkovski
2000

10.7.

Nataša & Ante Milić, klavirski duo
Anamarija Milić, violina

Stahuljak*, Bach, Stojanović*, Dvořák, Bériot, Komarovski, Schumann, Chopin, Satie
2000

12.7.

Marija Pavlović, klarinet
Gaja Vukelić, klavir

Schumann, Bergamo, Weber, Stavinski, Widor
2000

14.7.

Giorgio Blasco, flauta
Ennio Guerrato, gitara

Carulli, Giuliani, Miletić*, Bobić*, Viozzi, Villa-Lobos, Ibert
2000

16.7.

Ida Gamulin, klavir

Kempf*, Bach, Pejačević, Rossini
2000

18.7.

Pavica Gvozdić, klavir

Bach, Strmić, Chopin
2000

20.7.

Dubrovački gitarski trio

Njirić, Čajkovski, Brkanović, Bračanin*, Matušić*, Albéniz
2000

22.7.

Branko Mihanović, oboa
Hrvojka Mihanović-Salopek, orgulje

Cecchini, Clérambault, Bach, Anonim iz franjevačkog samostana na Košljunu, Bach, Anonim iz franjevačkog samostana u Klanjcu, Majer, Händel, Bruhns, Gaubi, Cabanilles, Hertel
2000

24.7.

Zagrebački kvartet
Ida Gamulin, klavir

Novačić*, Šoštakovič, Stahuljak*, Beethoven
2000

26.7.

Tonko Ninić, violina
Mario Perestegi, orgulje (zamjena: Anđelko Klobučar)

Albinoni, Marković*, Parać*, Ruždjak*, Bach, Slavenski, Klobučar*
2000

28.7.

Zagrebački gitarski trio

Bach, Varlet, Listeš*, Padovec, Njirić*, Montes, de Falla
2000

30.7.

Zbor Romeo & Julija Kraljevskog dramskog kazališta iz Stockholma
Benoît Malmberg, umjetnički voditelj

Renesansni koncert
2000

2.8.

Ugo Orlandi, mandolina
Ljubomir Gašparović, klavir

Beethoven, Miletić*, Calace, Chailly
2000

4.8.

Anđelko Krpan, violina
Dalibor Cikojević, klavir

Mozart, Firšt*, Igrec, Papandopulo, Strauss
2000

5.8.

Glumačka družina Histrioni
Zoran Mužić, redatelj

Thomas Stearns Eliot: Ubojstvo u katedrali
2000

6.8.

Ansambl limenih puhača Ad gloriam

Händel, Bach, Usper, Henry VIII, Händel
2000

8.8.

Zoran Dukić, gitara
Maroje Brčić, gitara

Mertz, Berdović*, Albéniz, Šipuš*, Granados, Brkanović*, Duarte
2000

10.8.

Kvartet David

Haydn, Brkanović*, Schubert, Verdi
2000

12.8.

Zagrebački gitaristički kvartet

Byrd, Farnaby, Bach, Boccherini, Josipović*, Krnic, Piazzola
2000

14.8.

Virginio Pavarana, klavir

Beethoven, Stahuljak, Liszt
2000

16.8.

Zagrebački klavirski trio
Srebrenka Poljak, klavir
Vlatka Peljhan, violina
Pavle Zajcev, violončelo

Nagy*, Širola, Ravel
2000

18.8.

Nikica Lesić, klavir

Skrjabin, Debussy, Messiaen, Bodegrajec*, Robinić*
2000

20.8.

Vladimir Krpan, klavir

Beethoven, Stahuljak, Strmić, Beethoven
2001

14.7.

Quintetto città di Trento
Virginio Pavarana, klavir

Berio, Miletić*, Brahms
2001

16.7.

Virginio Pavarana, klavir

Chopin, Kunc, Chopin
2001

18.7.

Zagrebački gitaristički kvartet

Bach, Seletković*, Turina
2001

20.7.

Tonko Ninić, violina
Viktor Vidović, gitara

Corelli, Leclair, Schubert, Spadina, Paganini, Miletić
2001

22.7.

Glumačka družina Histrioni
Zlatko Vitez, redatelj

Shakespeare: Hamlet
2001

24.7.

Ida Gamulin, klavir

Scarlatti, Schubert, Kempf*, Rossini
2001

24.8.

Katarina Krpan, klavir

Šipuš*, Chopin, Mozart, Ravel
2001

26.7.

Zagrebački kvartet

Krstičević*, Schubert, Čajkovski
2001

28.7.

Zbor Romeo i Julija Kraljevskog dramskog kazališta iz Stockholma
Benoît Malmberg, umjetnički voditelj

Purcell
2001

30.7.

Vladimir Krpan, klavir

Chopin, Jagodić*, Chopin
2001

2.8.

Dubrovački gitarski trio

Vivaldi, Gragnani, Albéniz, Njirić*, Tansman, Granados
2001

4.8.

Nuova Cameristica Italiana
Berislav Šipuš, dirigent

Mozart, Boccherini, Juranić*, Haydn
2001

6.8.

Pavica Gvozdić, klavir

Schubert, Horvat*, Papandopulo, Schumann
2001

8.8.

Cécile Berry, viola
Pavica Gvozdić, klavir

Schubert, Schumann, Miletić*, Enescu
2001

10.8.

Zagrebački klavirski trio

Mozart, Schubert, Uhlik*, Beethoven
2001

12.8.

Iva Nikolova, violina
Dalibor Cikojević, klavir

Reger, Bethoven, Dešpalj, de Sarasate, Bartók, Paganini
2001

14.8.

Lana Genc, klavir

Haydn, Beethoven, Chopin, Belamarić*, Ravel
2001

16.8.

Darko Petrinjak, gitara

Bach, Padovec, Juranić, Cisneros, Parać
2001

18.8.

Mira Vlahović, sopran
Miroslav Salopek, klavir

Strauss, Massenet, Grieg, Hatze, Brkanović*, Lisinski, Verdi, Puccini, Verdi
2001

20.8.

Ansambl Milonga Astoria

Albinoni, Pachelbel, Palanović*, Uhlik*, Čajkovski, Piazzola
2001

22.8.

Glasovirski duo Nataša i Ante Milić
Anamarija Milić, violina

Mozart, Resti, Ravel, Kuljerić*, Kreisler, Chopin, Musorgski
2002

14.7.

Mješoviti zbor Hrvatske radiotelevizije
Igor Kuljerić, dirigent

Exultet iz Osorskog evanđelistara, Cecchini, Kuljerić*, Brkanović, Šulek
2002

16.7.

Virginio Pavarana, klavir

Jagodić, Mozart, Beethoven, Brahms
2002

18.7.

Quintetto di Trento
Virginio Pavarana, klavir

Magdić, Mozart, Šoštakovič
2002

20.7.

Zagrebački solisti
Karlo Slobodan Fio, violina

Purcell, Parać, Bach, Čajkovski
2002

22.7.

Mješoviti pjevački zbor KUD-a „INA“
Vedrana Zrnić, sopran
Petar Rogošić, tenor
Tomislav Taritaš, bas
Nedim Mulahalilović, tenor
Krešo Maračić, tenor
Bojan Pogrmilović, dirigent

Rutter, Uhlik*, Bianchi
2002

24.7.

Tonko Ninić, violina
Viktor Kovačić, gitara

Spadina, Händel, Tartini, Veracini, Seclair, Miletić*, Paganini
2002

26.7.

Maksim Mrvica, klavir

Chopin, Kempf, Drakulić*, Musorgski
2002

28.7.

Zagrebački kvartet

Bradić*, Ravel, Janaček
2002

30.7.

Gruppo strumentale Veneto G. F. Malipiero
Sebastiano Maria Vianello, violina
Gabriele Maria Vianello, klavir

Vivaldi, Piazzolla, Miletić*
2002

2.8.

Koncert za dvoje orgulja: Ljerka Očić & Alen Kopunović-Legetin

Piazza, Bethoveen, Soler, Bobić*, Händel
2002

4.8.

Zagrebački gitaristički kvartet

Bach, Seletković*, Ginastera, Rodrigo, Piazzolla
2002

6.8.

I Solisti di Milano
Katja Marković, mezzosoprano

Klobučar*, Donizetti, Rossini, Respighi, Puccini
2002

8.8.

Pavica Gvozdić, klavir

Mozart, Cosetto, Schumann
2002

10.8.

Renata Penezić, flauta
Darko Petrinjak, gitara

Vivaldi, Molino, Duarte, Juranić*, Nardelli, Shankar
2002

12.8.

Klavirski duo Katarina i Vladimir Krpan

Schumann, Bombardelli, Lutoslawsky, Brahms, Šipuš, Liszt
2002

14.8.

Dalibor Cikojević, klavir

Debussy, Prokofjev, Tanodi, Schönberg, Papandopulo
2002

16.8.

Duo Blasco–Guerrato, flauta i gitara

Duarte, Piazzolla, Rodrigo, Milhaud, Ravel, Castelnuovo-Tedesco, Lorenzo, Miletić
2002

18.8.

Mauro Loguercio,violina
Rugiero Lagana, klavir

Mozart, Beethoven, Brahms, Maček
2002

20.8.

Ratomir Kliškić, bariton
Jadranka Garin, klavir

Stradella, Franck, Tosti, Schubert, Verdi, Krstičević*, Gotovac, Mozart, Tijardović, Schubert, Grieg, Martini, Mario, Gastaldon
2002

22.8.

Nataša & Ante Milić, klavirski duo
Anamarija Milić, violina

Bach, Mozart, Šoštakovič, Krežma, Bartok, Rahmanjinov
2002

24.8.

Tamara Jurkić-Sviben, klavir

Brahms, Szymanovski, Skrjabin, Pejačević, Janaček, Seletković*, Lang, Kunc
2003

24.8.

Ulrich von Wrocham, viola
Wolfram Lorenzen, klavir

Beethoven, Miletić, Brahms
2002

26.8.

Brass ansambl Ad gloriam

Händel, Bach, Juranić*, Mouret, Händel, Bizet
2003

12.7.

Zagrebački kvartet
Sergio Delmastro, klarinet

Papandopulo
2003

14.7.

Zagrebački solisti
Marko Mihajlović, marimba

Stahuljak, Palanović*, Bartók
2003

16.7.

Tonko Ninić, violina
Viktor Vidović, gitara

Spadina, Veracini, Corelli, Schubert, Miletić, Paganini
2003

18.7.

Concilium Musicum Wien
Paul Angerer, violina i umjetničko vodstvo

Mozart, Albrechtsberger, Haydn, Miletić*, Mozart
2003

20.7.

Utrechtski studentski zbor i orkestar
Lara Diamand, sopran
Gemma Jansen, mezzosoprano
Otto Bauknecht, tenor
Erks Jan Dekker, bas
Johan Rooze, dirigent

Bach: Misa u h-molu
2002

22.7.

Brass ansambl Ad gloriam

Händel, Bach, Purcell, Buonamente, Rabadan*, Händel
2002

24.7.

Ansambl za ranu glazbu Musa Ludens

Glazba od 13. do 16. stoljeća
2003

26.7.

Mješoviti zbor Hrvatske radiotelevizije
Igor Kuljerić, dirigent

Courtoys stariji, Kuljerić*, Brahms
2003

28.7.

Klavirski duo Katarina i Vladimir Krpan

Poulenc, Satie, Poulenc, Debussy, Kunc, Bizet
2003

30.7.

Hrvatski serenadni ansambl

Dvoržak*, Beethoven, Gounod
2003

2.8.

Dubrovački gitarski trio

Vivaldi, Sorkočević, Tansman, Matušić, Fauré, Mendelssohn-Bartholdy
2003

4.8.

Viktor Vidović, gitara

Scarlatti, Sor, Datin, Beart, Parys, Albeniz, Pujol, Monnot, Lončarić*, Dyens /umjesto otkazanog koncerta Dalibora Cikojevića s djelima Papandopula/
2003

6.8.

Musica Viva
Renata Penezić, flauta
Saša Borčić-Reba, violina
Edita Fabek, viola
Tanja Andrejić, violončelo

Paisiello, Cambini, Rossini, Sorkočević, Giordani, Boccherini
2003

8.8.

Pavica Gvozdić, klavir

Beethoven, Horvat*, Skrjabin, Rahmanjinov
2003

10.8.

Trio Nuovo Fauré
Katja Markotić, mezzosoprano

Suk, Pejačević, Zanettovich, Brajković*, Dvořàk
2003

12.8.

Klavirski duo Ruggero Laganà i Cristina Carini

Mozart, Schumann, Radica, Brahms, Milhaud
2003

14.8.

Zagrebački gitarski kvartet

Židovske pjesme, Brouwer, Machado, Milhaud, Rožić*, Barber, Tarregá/Arcas
2003

16.8.

Budimpeštanski klavirski kvintet

Franck, Drakulić*, Dohnány
2003

18.8.

Klavirski duo Nataša i Ante Milić
Anamarija Milić, violina

Debussy, Mozart, Sarasate, Mendelssohn-Bartholdy, Skender*, Schubert/Liszt
2003

20.8.

Trio Gracije
Željka Kranjec-Noll, klavir
Dubravka Marković, violina
Tajana Seder-Zalusky, violončelo

Haydn, Piazzolla, Rahmanjinov, Miletić, Odak, Pejačević
2003

22.8.

Trio di Trieste

Gragnani, Carulli, Miletić*, Kreutzer, Carulli
2004

8.7.

Zagrebački solisti
Tonko Ninić, koncertni majstor

Šulek, Jánaček, Britten, Šoštakovič
2004

10.7.

Brass ansambl Ad gloriam

Händel, Gabrieli, Sponga-Usper, Bach, Rabadan, Vivaldi
2004

12.7.

Dalibor Cikojević, klavir

Debussy, Brahms, Skrjabin, Papandopulo, Papandopulo*
2004

14.7.

Budimpeštanski glasovirski kvintet

Brahms, Bobić*, Brahms
2004

16.7.

Trio Kubelik Prag

Beethoven, Magdić*, Dvořák
2004

18.7.

Cellomania
Valter Dešpalj, umjetničko vodstvo

Stradella, Vivaldi, Schubert, Strauss, Kuljerić*, Villa-Lobos
2004

20.7.

Renata Penezić, flauta
Branko Mihanović, oboa
Mario Čopor, klavir

Doppler, Popp, Pasculli, Novačić*, Genin, Demersseman
2004

22.7.

Ida Gamulin, klavir

Scarlatti, Bach-Busoni, Händel, Bellini, Kuljerić, Rossini
2004

24.7.

Zagrebački kvartet

Boccherini, Radica*, Šoštakovič, Dvořák
2004

26.7.

Virginio Pavarana, klavir

Schumann, Kempf*, Skrjabin
2004

28.7.

Tamara Coha-Mandić, flauta
Dijana Grubišić-Ćiković, harfa

Telemann, Bach, Händel, Fürstenau, Lauber, Kuljerić*, Tournier, Françaix
2004

30.7.

Zagrebački gitaristički kvartet

Bach, Brkanović*, Barber