1980-e

Festival_poster_1980s
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.
1980

15.7.

Simfoničari RTZ
Maja Dešpalj, violina
Tonko Ninić, violina
Uroš Lajovic, dirigent

Stratik-Šulek, Stratik, Mozart
1980

17.7.

Festivalski ansambl i Simfoničari RTZ
Igor Kuljerić, dirigent
Luko Paljetak, libretist
Daniel Marušić, redatelj
Melita Skorupski, koreografkinja
Ksenija Jeričević, kostimograf
Željko Senečić, scenograf

Gretry-Jarnović-Shield-Kuljerić: Doma i u buži, oliti Đivo i Pasko
1980

19.7.

Ivanka Boljkovac, sopran
Mladen Raukar, klavir

Paradisi, Cesti, Brahms, Schumann, Strauss, Hatze, Kunc, Debussy, Verdi
1980

21.7.

Julian Byzantine, gitara

Dowland, Guerau, Scarlatti, Bach, Padovec, Granados, Turina, Villa-Lobos, Albeniz
1980

23.7.

Slovenski kvintet limenih puhača

Gabrieli, Purcell, Pezelius, Isaac, Bach, Holborne, Scheidt, Krek
1980

25.7.

Vladimir Krpan, klavir

Liszt, Detoni, Chopin
1980

27.7.

Gudački kvartet Stratik

Stratik
1980

29.7.

Nikolaj Petrov, klavir

Soler, Ščedrin, Kunc, Debussy
1980

31.7.

Daniel Benkö, lutnja
Melinda Lugosi, sopran

Roch, Dowland, Bosanac, Newsidler, Mađarski plesovi za lutnju
1980

2.8.

Zagrebački madrigalisti
Vladimir Kranjčević, dirigent

Motovunjanin, Patricij-Petrić, Skjavetić, Palestrina
1980

4.8.

Jurica Murai, klavir

Mozart, Beethoven, Livadić, Skrjabin
1980

6.8.

Ranko Filjak, klavir

Chopin, Papandopulo, Lhotka-Kalinski, Kunc
1980

8.8.

Maria Livia Sao Marcos, gitara

Narvez, Sousa-Carvalho, Scarlatti, Bach, Sor, Tarrega, Granados, Villa-Lobos, Papandopulo
1980

10.8.

Ansambl Renesans

Srpski skladatelji duhovne glazbe 15. st., stare obredne pjesme i igre iz Srbije, Motovunjanin, Bosanac, Patricij-Petrić, Skjavetić, Markantun, Cecchini, Lukačić
1980

12.8.

Madrigal – ansambl solista Moskovske državne filharmonije

Ruska glazbe 16. i 17. stoljeća, Lukačić, francuska i španjolska glazba 16. stoljeća
1981

6.7.

Zagrebačka filharmonija
Zvjezdana Bašić, klavir
Pavle Dešpalj, dirigent

Glinka, Šulek
1981

10.7.

Tomislav Neralić, bas
Vladimir Krpan, klavir

Löwe, Dvořàk, Šulek
1981

12.7.

Vladimir Krpan, klavir

Šulek*, Šulek
1981

14.7.

Ljubomir Gašparović, klavir

Kunc, Bersa, Hirschler, Schumann
1981

17.7.

Serenadni ansambl Salzburg

Mozart, Schubert, Lhotka-Kalinski, Beethoven
1981

20.7.

Praški komorni orkestar
Boris Krajny, klavir

Sorkočević, Beethoven, Šulek, Vorišek
1981

22.7.

Nikolaj Petrov, klavir

Papandopulo*, Brahms, Schumann, Liszt
1981

24.7.

Irena Grafenauer, flauta
Sreten Krstić, violina

Bach, Telemann, Spadina, Mozart, Paganini, Ysaë, Tolou
1981

26.7.

Gudački kvartet Stratik
Ranko Filjak, klavir

Stratik, Brahms, Pejačević
1981

29.7.

Branko Košir, violina
Jože Haluza, violina
Ivan Šestak, viola
Bojan Lhotka, violončelo
Andrija Potroško, kontrabas
Jurica Murai, klavir

Rossini, Schubert, Šulek
1981

1.8.

Zagrebački madrigalisti
Vladimir Kranjčević, dirigent

Cecchini, Šulek*
1981

3.8.

Ansambl za ranu glazbu Hortus Musicus

Monodijska glazba u Hrvatskoj od 10. do 12. stoljeća
1981

5.8.

Diego Blanco, gitara

Galilei, Scarlatti, Sor, Bach, Miletić, Villa-Lobos, Brouwer, de Falla, Pipo
1981

7.8.

Marijan Jerbić, violončelo
Tanja Andrejić-Jerbić, violončelo

Bach, Bosanac, Cecchini, Motovunjanin, Jelić, Bach
1981

9.8.

Komorni orkestar Grenoble
Yvon Carracylli, violina
Stephane Cardon, dirigent

D'Auvergne, Leclair, Charpentier, Šulek, Honegger
1982

15.7.

Bugarska komorna opera
Ivan Filev i Krasimir Topalov, dirigenti

Lhotka-Kalinski, Donizetti, Holminov
1982

17.7.

Zagrebački solisti
Tonko Ninić, violina

Hellendaal, Mendelssohn, Parać, Pergolesi, Händel
1982

19.7.

Slovački komorni orkestar
Bohdan Warchal, violina i dirigent

Stratik, Vivaldi, Sammartini, Mysliveček, Haydn, Mozart
1982

22.7.

Viktor Tretjakov, violina
Mihail Jerohin, klavir

Šoštakovič-Ciganov, Brahms, Franck, Paganini
1982

25.7.

Martin Mysliveček, gitara

Sanz-Carlevaro, Sor, Turina, Villa-Lobos, Padovec, Eben, Castelnuovo-Tedesco, Rak, Albeniz
1982

28.7.

Stjepan Radić, klavir

Kunc, Skrjabin, Prokofjev, Chopin
1982

30.7.

Komorni orkestar Pro Musica Beograd
Ljubiša Ivanović, flauta
Đura Jakšić, dirigent

Ivančić, Danzi, Bach, Ivančić, Haydn
1982

1.8.

Ljiljana Molnar-Talajić, sopran
Anđelko Klobučar, orgulje

Frescobaldi, Lukačić, Bach, Jelić, Mozart, Cherubini, Mozart, Franck, Bizet
1982

2.8.

Maria Livia Sao Marcos, gitara

Händel, Giuliani, Villa-Lobos, Miletić, Brouwer, Moreno-Torroba
1982

4.8.

Bečki ansambl za ranu glazbu Les Menestrels

Renesansni i srednjovjekovni plesovi
1982

6.8.

Boris Martinović, bas-bariton
Baldo Podić, klavir

Händel, Pergolesi, Paisiello, Sarti, Massenet, Thomas, Fauré, Tosti, Schubert, Čajkovski, Mozart, Gotovac
1982

9.8.

Komorni orkestar Latvijske filharmonije
Vianis Pediens, oboa
Iadis Urban, oboa
Jurij Bašmet, viola
Maia Krigena, mezzosopran
Peteris Plakidis, čembalo
Tovij Lifšic, dirigent

Vivaldi, Hofmeister, Plakidis, Šulek, Hindemith, Čajkovski
1983

16.7.

Gudački kvartet Klima

Brkanović*, Beethoven, Schumann
1983

17.7.

Aleksandar Slobodjank, klavir

Mozart, Mendelssohn, Livadić, Šoštakovič, Schumann
1983

20.7.

Ljupčo Samardžiski, kontrabas
Ivan Kalcina, gitara
Ljubomir Gašparović, klavir

Fesch, Scarlatti, Pibernik, Fesch, Bach, Schröder, Albeniz, Samardžiski*
1983

23.7.

Kvartet Kodaly

Haydn, Kodaly, Brahms
1983

25.7.

Sofijski solisti
Emil Tabakov, dirigent

Rameau, Gabrieli, Mozart, Brkanović, Britten
1983

26.7.

Znanstvenosavjetovanje u povodu 50. obljetnice umjetničkog rada Ivana Brkanovića

Znanstveni skup
1983

27.7.

Bugarska komorna opera
Mihail Angelov, dirigent
Plamen Karlatov, redatelj
Ivan Savov, scenograf
Lily Beneva, kostimograf

Stravinski, Galuppi
1983

28.7.

Bugarska komorna opera
Gustave Vaëz, dirigent
Plamen Karlatov, redatelj
Ivan Savov, scenograf
Lily Beneva, kostimograf

Donizetti, Stravinski
1983

31.7.

Marta Marquez, sopran
Baldo Podić, klavir

Gounod, Brkanović, Strauss, de Falla
1983

2.8.

Ljubov Timofejeva, klavir

Bach, Livadić, Liszt, Prokofjev
1983

6.8.

Kvartet trombona Slokar

Pezel, Francisque, Speer, Franck, Scheidt, Schubert, Majo, Žitnik, Cosetto, Monti
1983

8.8.

Valter Dešpalj, violončelo
Mario Nardelli, gitara

Vivaldi, Telemann, Boccherini, Romberg, Chopin, Matz, Nardelli st., Walton, Paganini
1983

10.8.

Cappella Nuova Stockholm
Petteri Salomaa, bas-bariton

Schmelzer, Castello, Monteverdi, Vivaldi, Scarlatti, Jarnović, Roman, Telemann
1983

12.8.

Vladimir Krpan, klavir

Liszt, Tajčević, Liszt
1984

14.7.

Međunarodni simfonijski orkestar Muzičke omladine Grožnjan
Željko Haliti, violina
Mladen Sedak, dirigent

Sorkočević, Bach, Beethoven
1984

17.7.

Klavirski trio Janus

Mozart, Ives, Čajkovski
1984

20.7.

Vilmos Szabadi, violina
Marta Gulyas, klavir

Tartini, Mozart, Isaÿe, Bershwin-Heifetz, Kreisler
1984

22.7.

Vladimir Krpan, klavir

Rameau, Sorkočević, Anonim s Krka (18. st.), Jarnović, Šulek, Chopin
1984

24.7.

Nikolaj Demidenko, klavir

Schumann, Kikta, Rahmanjinov
1984

25.7.

Veneta Janeva-Iveljić, sopran
Baldo Podić, klavir

Donizetti, Bellini, Verdi, Puccini, Kunc, Gotovac
1984

26.7.

Esteban Botinelli, gitara

Cabezon, Bach, Brouwer, Castelnuovo-Tedesco, Guastavino
1984

28.7.

Dang Thai Son, klavir

Mozart, Debussy, Prokofjev
1984

29.7.

Znanstveno savjetovanje u povodu 20. obljetnice smrti hrvatskog skladatelja Božidara Kunca

Skup
1984

30.7.

Gudački kvartet Pro Arte
Josip Lešaja, bariton
Radovan Vlatković, rog

Mozart, Beethoven, Devčić*
1984

1.8.

Ansambl za ranu glazbu Roženberska kapela

Glazba iz doba čeških kraljeva
1984

3.8.

Ansambl za ranu glazbu I Laudesi

Dowland, Woodcock, Morley, Taverner, White, Gibbons, Dowland, Orologio, Dufay, Tromboncino, Anonim (16. st.), Donato, Arcadelt, Bassano, Ortiz, Monteverdi, Orologio
1984

5.8.

Gruzijski komorni orkestar
Liana Isakadze, violina
Svetlana Gonašvili, violina

Šnitke, Gabunia, Vivaldi, Gluck
1984

7.8.

Liana Isakadze, violina
Tatjana Sarkisova, klavir

Brahms, Šoštakovič, Chausson, de Falla, Schumann-Kreisler
1984

10.8.

Wolverhampton Youth Orchestra
Ljubomir Gašparović, klavir
Keith Sedgebeer, dirigent

Rossini, Weber, Dvořàk, Kunc
1984

12.8.

Tonko Ninić, violina
Darko Petrinjak, gitara

Anonim (16. st.), Vivaldi, Schubert, Paganini, Miletić, Kunc, Sarasate, Paganini
1985

13.7.

Zagrebačka filharmonija
Pavica Gvozdić, klavir
Josip Lešaja, bariton
Pavle Dešpalj, dirigent

Parać*, Gotovac*, Gotovac, Rahmanjinov
1985

15.7.

Zagebački komorni oktet
Rudolf Klepač, umjetničko vodstvo

Haydn, Papandopulo*, Mozart
1985

17.7.

Istvan Römer, gitara

Dowland, Sor, Bach, Torroba, Miletić, Walton
1985

19.7.

Pro Arte Chor
Karl Ernst Hoffmann, dirigent

Suppé, Lukačić, Schütz, Gotovac, Brahms
1985

22.7.

Alex Račić, klavir

Brahms, Beethoven, Papandopulo, Debussy, Liszt
1985

25.7.

Orkestar Muzičke omladine Gaudeamus
Silvano Kuzmin, violina
Tajana Novosel, violina
Igor Pandurski, violina
Josip Novosel, tenor
Zlatan Srzić, dirigent

Vivaldi, Jarnović, Vivaldi, Gotovac*, Corelli, Bach
1985

28.7.

Vladimir Krajnjev, klavir

Chopin, Schumann, Skrjabin, Prokofjev
1985

30.7.

Ikuko Endo, klavir

Bach, Chopin, Debussy, de Falla
1985

1.8.

Tamara Smirnova-Šajfar, violina
Mira Flis-Šimatović, klavir

Bach, Brahms, Lhotka, Chausson, Ravel
1985

3.8.

Vladimir Ruždjak, bariton
Jurica Murai, klavir

Scarlatti, Lisinski, Zajc, Musorski, Baranović, Kunc, Gotovac, Ruždjak
1985

5.8.

Ansambl za ranu glazbu Hortus Musicus

Glazba u Hrvatskoj od 11. do 14. stoljeća
1985

7.8.

Međunarodni komorni orkestar Muzičke omladine Grožnjan
Mladen Sedak, dirigent

Bach, Corelli, Bach, Bergamo*, Gotovac, Odak
1985

9.8.

Litavski komorni orkestar
Grigorij Žislin, violina
Paulus Radzevičijus, viola
Saulius Sondeckis, dirigent

Vivaldi, Bach, Telemann, Čajkovski
1985

11.8.

Vladimir Krpan, klavir

Šulek*, Liszt
1985

13.8.

Međunarodni simfonijski orkestar Muzičke omladine Grožnjan
Mladen Sedak, dirigent

Gotovac, Dvořàk, Brahms
1986

12.7.

Međunarodni simfonijski orkestar Muzičke omladine Grožnjan
Grigorij Žislin, violina
Mladen Sedak, dirigent

Respighi, Jarnović, Usper, Haydn
1986

13.7.

Gruppo di Roma

Rossini, Sacchini, Miletić, Donizetti, Papandopulo, Mozart
1986

15.7.

Salzburger Instrumentalsolisten

Bach-Mozart, Usper, Bach, Martin, Boccherini, Mozart
1986

17.7.

Joanna Trzeciak, klavir

Chopin, Pejačević, Chopin
1986

19.7.

Leoš Svarovsky, flauta
Jaromir Klepač, klavir

Martinu, Chopin, Telemann, Debussy, Poulenc, Macha
1986

21.7.

Mark Hornbaker, bariton
Mladen Raukar, klavir

Zajc, Lisinski, Strauss, Barber, Berger, Niles
1986

23.7.

Duo gitara: Alberto Bocchion i Antonello Ghidoni

Castelnuovo-Tedesco, Molino, Gragnani, Giuliani
1986

26.7.

Bromley omladinski komorni orkestar
Peter Hall, dirigent

Čajkovski, Mozart, Grieg, Bach
1986

28.7.

Kammerorchester Marburg
Waltraud Pusch, sopran
Horst Pusch, dirigent

Vivaldi, Usper, Seiber, Bach, Grieg
1986

30.7.

Charles Abramovich, klavir

Hetu, Schumann, Mozart, Pejačević, Liszt
1986

2.8.

Smiljka Isaković, čembalo

Byrd, Anonim (16. st.), Pachelbel, Anonim (16. st.), Resti, Anonim iz Krka (18. st.), Anonim iz Dubrovnika, Lhotka-Kalinski, Pintarić
1986

4.8.

Sergej Stadler, violina
Gotlib Feliks, klavir

Beethoven, Strauss, Ščedrin, Wieniawski
1986

4.8.

Znanstveni skup o Jakovu Gotovcu

Skup